Ľan je ušľachtilý a kvalitný ekologický materiál. Je predstaviteľom elegancie a zároveň tkaniny, ktorú používajú ľudia, ktorí sa starajú o zdravý a ekologický spôsob života.

5 dôvodov, prečo si vybrať doplnky z ľanu

Ľan je...

...odolný a trvanlivý
Vďaka silnej väzbe z ľanových vlákien je odolný voči roztiahnutiu a treniu. Navyše je možné ho prať pri vysokých teplotách bez strachu z poškodenia vlákien a vyčerpania materiálu.

Poskytuje pohodlie v horúcich dňoch a v zime zohreje
Charakteristickou črtou bielizne je jej priedušnosť. To umožňuje pokožke voľne dýchať počas tepla. V zime vás zahreje vďaka termoregulačným vlastnostiam.

Chráni vaše zdravie
Ľan má antialergické a protiplesňové účinky. To je ideálne pre ľudí s alergiami a tiež malé deti.

Zaručuje lepší spánok
Štúdie dokázali, že keď spíme v ľanovej bielizni, máme hlbší spánok, takže je možná regenerácia a lepší odpočinok.

Je ekologický
Ľan je prírodný materiál, ktorý je vytvorený rastlinnými vláknami. Kompletne sa rozkladá a neprichádza do životného prostredia nebezpečný odpad. Pri pestovaní sa nepoužívajú pesticídy a je nenáročný na zavlažovanie.Ľan je najodolnejším textilným vláknom. Čistá bielizeň nepúšťa vlákna, nedeformuje sa a čím viac sa umyje, tým viac zmäkne. Kvôli týmto vlastnostiam je ľanová tkanina odolná a veľmi časom odoláva.

Starostlivosť o ľanové látky a doplnky

Zoradiť materiál podľa ich farby a zloženia. Nemiešajte čistý ľan s položkami na báze polyesteru. Polyester vytvára vlákninu, ktorá sa priľne k prírodným vláknam a mení jemnosť a pružnosť textílií.

Je dôležité vybrať dobrý umývací výrobok a nie jeho predávkovanie.

Ľan schne veľmi rýchlo. Bude krásne a prirodzene vrásčité, ak ho nesušíte v sušičke.

Na uľahčenie žehlenia použite horúcu žehličku a mierne navlhčenú tkaninu buď na konci sušenia, alebo jemným striekaním.Nikdy nežehliť suché prádlo

Nenechávajte ľanové doplnky na stole, kde by mohli byť vystavené slnečnému žiareniu, aby ste zabránili vyblednutiu.Zdroj.: couturelin